A Nobel-díjas Krausz Ferenc a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium diákjainak tartott előadást
Hogyan érintett, mikor rájöttél, hogy hullám vagy, és van hullámhosszod? - többek között erre a kérdésre is válaszolnia kellett a Nobel-díjas tudósnak.
Hogyan érintett, mikor rájöttél, hogy hullám vagy, és van hullámhosszod? - többek között erre a kérdésre is válaszolnia kellett a Nobel-díjas tudósnak.
Célja, hogy minél több magyar kutató dolgozzon ismét Magyarországon.
Dramatizált dokumentumfilm lesz.
Mielőtt bárki rohanna a boltba, hogy legó Karikó Katalin vagy Krausz Ferenc kerüljön a karácsonyfa alá, eláruljuk, hogy a nem hétköznapi ötlet csak képen létezik, amelyet mesterséges intelligencia segítségével készítettek.
A tudományos élet legrangosabb nemzetközi kitüntetését a díjazottaknak XVI. Károly Gusztáv svéd király adta át a stockholmi hangversenyteremben rendezett ceremónián.
Korábban a Nobel-díjas fizikus is arról beszélt, hogy amennyiben nem oldódik meg a tanárok helyzete, úgy a jövőben nem lesznek Nobel-díjas kutatói Magyarországnak.
Így tisztelegnének a két Nobel-díjas tudós előtt.
A fizikus korábban felhívta arra a figyelmet, hogy ha Magyarországon nincs, aki tanítsa a diákokat, akkor nem lesz több Nobel-díjasunk sem.
Az elismert tudós a Nobel-díjjal kapcsolatban háromszor is a magyarországi tanárok helyzetéről beszélt. Igaz, nem minden médium találta fontosnak ezt megosztani.
A magyar tudóst kedden értesítették arról, hogy társaival közösen megkapta a fizikai Nobel-díjat.
A Svéd Királyi Tudományos Akadémia keddi stockholmi bejelentése szerint fizikai Nobel-díjat kapott a Németországban élő magyar fizikus, Krausz Ferenc és két társa, Pierre Agostini és Anne L'Huillier
Krausz Ferenc, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, a németországi Max Planck Kvantumoptikai Intézet igazgatója komoly eséllyel indul az idei fizikai Nobel-díjért – állítja a Thomson Reuters, amely minden évben megpróbálja előre jelezni a Nobel-díjasokat.